O inkontinencii

Inkontinencia je porucha vedomej kontroly nad močením a stolicou. Niektorá je dočasná ale skoro vždy vyplýva z aktuálneho zdravotného stavu. Inkontinencia sa vyskytuje dvakrát častejšie u žien ako u mužov a to aj s ohľadom na faktory, akými sú u ženy tehotenstvo, pôrod, memopauza, zápal močového mechúra, sedavé zamestnanie a iné.
Obe pohlavia môžu byť ohrozené touto nevedomou poruchou aj po neurologickom úraze, vrodených defektoch, po mozgovej príhode alebo fyzických problémoch spojených so starnutím. Začiatok inkontinencie nie je vždy ovplyvnený len vekom. U žien sa v prevažnej časti vyskytuje práve pre problémy so svalmi,ktoré pomáhajú uvoľňovať alebo zadržovať moč. Problémy s inkontinenciou moču sa objavia, keď svaly mechúra sa nečakane sťahujú alebo svaly okolo močovej trubice sa nečakane uvoľňujú.
Ľudia s inkontinenciou sa často cítia v rozpakoch, prestávajú aktívne žiť a nerozprávajú o svojom probléme. Izolujú sa od okolia, priateľov a rodiny pre svoje vnútorné pocity sa snažia skryť svoj problém čo najdlhšie. Často ženy pokým sa nerozhodnú ísť k odborníkovi, nehovoria o svojom probléme aj pri ľahšom stupni inkontinencie.


Spoločnosť Celltex s.r.o. Vám ponúka mnoho riešení, či už pri ľahkom, strednom alebo ťažkom stupni inkontinencie.

Slovenská výrobná spoločnosť Celltex s.r.o. začala ako prvá vyrábať a dodávať zdravotnícke výrobky v rade dámskej hygieny, ktoré spĺňajú najvyššiu kvalitu a savosť do bežných obchodných sietí bez viazania na lekársky predpis.
Produkty sú balené v diskrétnom obale pod obchodnou značkou Pamela Light Incontinence. Uvedené druhy dámskej hygieny sú vyrobené zo špeciálnych materiálov zabezpečujúcich pohlcovanie pachov s niekoľkonásobne väčšou absorpciou, ako bežné druhy dámskych hygienických vložiek a tým zabezpečia sviežosť na viac hodín. Poskytujú maximálnu každodennú ochranu pri ľahkej forme inkontinencie, prípadne silnejšej menštruácií.

 Pamela Ultra Mini Inco 0Pamela Mini Inco 0Pamela Normal Inco 0Pamela Extra Inco 0

Pre strednú a ťažkú inkontinenciu sú v obchodnej sieti pod značkou Cellsan Incontinence dostupné anatomicky tvarované
plienkové nohavičky s vysoko absorpčným 3D jadrom so SAP, ktoré poskytuje maximálne bezpečie a ochranu.
Taktiež Cellsan podložky sú ideálnou ochranou postele, pohovky, kresla, či nemocničného lôžka pre pacientov s poruchou inkontinencie. 

 Cellsan Medium 0Cellsan Large 0Cellsan podlozky

     


 

Zdravotnícke pomôcky SANETE

Sortiment kategórie zdravotníckych pomôcok SANETE je dostupný v lekáreňských sieťach a výdajniach zdravotníckych pomôcok na voľný predaj alebo prostredníctvom preskripcie ako plne hradený zdravotnou poisťovňou. Tu máte možnosť, kombinovať absorpčné pomôcky do výšky finančného limitu stanoveného podľa daného stupňa inkontinencie. Zdravotnícke pomôcky SANETE Vám poskytnú maximálny pocit bezpečia a komfortu. Rôzne druhy a veľkosti zabraňujú úniku moču či stolice a ochránia spodnú či posteľnú bielizeň, aby ste mali o starosť menej pri ľahkej či ťažkej inkontinencii. Prehľad hradených zdravotníckych pomôcok a viac informácií nájdete tu.


 Odporúčané cvičenia na inkontinenciu

Včasná liečba inkontinencie je pomerne úspešná a pravidelným a správnym cvičením a posilnením panvového dna sa jej dá predchádzať

Kegelova metóda - má 4 fázy: vizualizáciu, relaxáciu, izoláciu a posilňovanie

inkontinencia 01 inkontinencia 02