Udržateľnosť

Naše výrobky sú výrabané s cieľom chrániť každodenné zdravie detí a žien a so záväzkom minimalizovať výrobný dopad na životné prostredie.

Náš výrobný proces zohľadňuje celý životný cyklus produktu - od výberu surovín, optimalizovanú prepravu, až po likvidáciu a recykláciu viac ako 90% nášho výrobného odpadu. Naše prevádzky fungujú predovšetkým na 100% zelenej energie.

Recyklácia

Najmodernejšie stroje umožňujú spoločnosti Celltex minimalizovať výrobný odpad a realizovať výrobu s efektívnym využitím energie. Naše výrobné postupy sme zdokonalili tak, aby sme kedykoľvek v tomto procese zrecyklovali až 90% všetkého odpadu. Odpad z výroby sa zhromažďuje a predáva miestnym recyklačným spoločnostiam.

100% ZELENÁ ENERGIA
Naše výrobky vstupujú do sveta na vlne 100% certifikovanej obnoviteľnej energie.

Udržateľné materiály

Celltex neustále testuje a vyvíja produkty s novými udržateľnými a biologicky rozložiteľnými  komponentmi a bioplastmi. Všetky naše výrobky sú označené logom PEFC (registračné číslo PEFC / 23-31-08), ktoré spoľahlivo zaručuje, že surovina použitá pri výrobe bola získaná z lesov obhospodarovaných udržateľným spôsobom.

Naša nová rada BIO produktov pre detskú a dámsku hygienu obsahuje certifikovanú 100% BIO bavlnu, vyrobenú bez použitia chemikálií a v prírode jednoducho rozložiteľnú.

Výhody BIO bavlny
  • Prírodné vlákna čistej bavlny sú laboratórne testované a preukázané ako „nedráždivé látky“ - hypoalergénny materiál, ktorý pomáha predchádzať svrbeniu, podráždeniu a alergiám.
  • Je priedušný a zachováva prúdenie, zatiaľ čo umožňuje vzduchu prechádzať jeho vláknami.
  • Zaisťuje optimálnu úroveň vlhkosti vnútrajška.
  • Je kompatibilný s fyziologickými hladinami pH ľudského tela.
  • Je dokonale jemný a príjemný k pokožke.
Papier namiesto plastu

Biologicky rozložiteľný – recyklovateľný – udržateľný

Tento výrobný prístup bez plastov predstavuje cielený prístup k udržateľnosti životného prostredia – na trhu zriedkavý, najmä pokiaľ ide o hygienu detí.

Podpora charitatívnych organizácií

V Celltexe sa snažíme pomáhať znevýhodneným skupinám obyvateľov tak, že zamestnávame ľudí s postihnutím či rôznymi zdravotnými obmedzeniami. Zameriavame sa tiež na lokálnu a medzinárodnú humanitárnu podporu tým, že naše produkty dodávame charitám, ktoré to naozaj potrebujú.

V našej firme si uvedomujeme, že nami vyrobené produkty patria k základným potrebám a že nie všetky deti vyrastajú v kompletných rodinách, ktoré by im tieto potreby dokázali naplniť. Tým, že poskytneme bezplatný prístup k našim produktom vieme, že podporíme rodiny na ceste za šťastným a zdravým životom. Spolupracujeme napríklad aj s lokálnou charitatívnou asociáciou "Viac ako", ktorá podporuje rodiny vo finančnej núdzi, rodiny s deťmi trpiacimi rôznymi postihnutiami či rodiny žijúce v Spišskej Belej.