Udržateľnosť

Subtitle
Naše výrobky sú výrabané s cieľom chrániť každodenné zdravie detí a žien a so záväzkom minimalizovať výrobný dopad na životné prostredie.

Náš výrobný proces zohľadňuje celý životný cyklus produktu - od výberu surovín, optimalizovanú prepravu, až po likvidáciu a recykláciu viac ako 90% nášho výrobného odpadu. Naše prevádzky fungujú predovšetkým na 100% zelenej energie.

Recyklácia

Najmodernejšie stroje umožňujú spoločnosti Celltex minimalizovať výrobný odpad a realizovať výrobu s efektívnym využitím energie. Naše výrobné postupy sme zdokonalili tak, aby sme kedykoľvek v tomto procese zrecyklovali až 90% všetkého odpadu. Odpad z výroby sa zhromažďuje a predáva miestnym recyklačným spoločnostiam.

100% ZELENÁ ENERGIA
Naše výrobky vstupujú do sveta na vlne 100% certifikovanej obnoviteľnej energie.

Udržateľné materiály

Celltex neustále testuje a vyvíja produkty s novými udržateľnými a biologicky rozložiteľnými  komponentmi a bioplastmi. Všetky naše výrobky sú označené logom PEFC (registračné číslo PEFC / 23-31-08), ktoré spoľahlivo zaručuje, že surovina použitá pri výrobe bola získaná z lesov obhospodarovaných udržateľným spôsobom.

Naša nová rada BIO produktov pre detskú a dámsku hygienu obsahuje certifikovanú 100% BIO bavlnu, vyrobenú bez použitia chemikálií a v prírode jednoducho rozložiteľnú.

Výhody BIO bavlny
  • Prírodné vlákna čistej bavlny sú laboratórne testované a preukázané ako „nedráždivé látky“ - hypoalergénny materiál, ktorý pomáha predchádzať svrbeniu, podráždeniu a alergiám.
  • Je priedušný a zachováva prúdenie, zatiaľ čo umožňuje vzduchu prechádzať jeho vláknami.
  • Zaisťuje optimálnu úroveň vlhkosti vnútrajška.
  • Je kompatibilný s fyziologickými hladinami pH ľudského tela.
  • Je dokonale jemný a príjemný k pokožke.
Papier namiesto plastu

Biologicky rozložiteľný – recyklovateľný – udržateľný

Tento výrobný prístup bez plastov predstavuje cielený prístup k udržateľnosti životného prostredia – na trhu zriedkavý, najmä pokiaľ ide o hygienu detí.

Podpora sociálnych organizácií

Celltex pracuje na pomoci znevýhodneným skupinám zamestnávaním ľudí ako so zdravotným postihnutím tak aj so značnými zdravotnými obmedzeniami.

Sme si vedomí, že nie všetky deti majú to štastie vyrastať v úplných rodinách a nie všetky rodiny majú prostriedky na zabezpečienie základných potrieb svojich detičiek. Sme presvedčení, že poskytnutie týchto prostriedkov v čase núdze znamená posilnenie rodín v ich šťastnom a zdravom žití. Spolupracujeme s Občianskym združenim “Viac Ako”, založeným za účelom pomáhať tým, ktorí si sami pomôcť nedokážu, a s centrom pre deti a rodiny Spišská Belá.